BÜYÜK ve YENİ İTALYA


Adres:
Çağlayan Mah. Fener Cad. 2007 Sok. No.9/10 ANTALYA
Tunalı Hilmi Cad. No:73/6 Çankaya/ANKARA

Telefon:

0 (242) 324 16 03
0 (312) 468 68 62

Email:
info@sayantalia.com

İLKBAHAR & YAZ DÖNEMİ

Büyük ve Yeni İtalya

Cinque Terre –  Milano(1) – Sirmione – Venedik(1) –  San Marino– Perugia(1)

Roma (2) – Pisa – Floransa (2)

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile

07, 14, 21, 25, 28 Nisan & 05, 12, 19, 26 Mayıs & 02, 09, 16, 20, 23, 30 Haziran

07, 14, 21,28Temmuz 04, 11, 18, 25, 29 Ağustos & 01, 22, 29 Eylül

06, 13, 20 Ekim 2017 Hareket …7 Gece

YOL ÜZERİ EKSTRA TUR BULUNMAMAKTADIR !

İstanbul’dan İstanbul’a..
İzmir’den İzmir’e..
Ankara’dan Ankara’ya..

 

1.Gün İSTANBUL -PİSA - CINQUE TERRE - MİLANO

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 05.50’de hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1397 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.20 ’de Pisa’ya hareket ve yerel saat ile 10.15’te varış. Varışımızın ardından alanda bekleyen özel otobüsümüz ile La Spezia' ya hareket. Varışımıza istinaden tren ile beş topraklar ya da 5 köyler olarak bilinen1998 de Unesco Dünya Mirası olarak koruma altına alınan Cinque Terre’nin en önemli köylerini ziyaret edeceğiz. Cinque Terre, köylerinin pastel turuncu, sarı, kızıl ve terra-cota renklere boyanmış evlerinin gün batımı zamanında değişen renk tonları, arka fonda dağların koyu yeşili ve ön planda denizin lacivert rengi ile ruhu okşayan epik bir manzara ortaya koyuyor. Dileyen misafirlerimiz iklim şartlarının durumuna göre deniz ve güneşten faydalanabilirler. Turumuzun sonrasında Milano' ya transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Portofino turuna  (50 Euro) katılabilirler. Şarkılara ilham kaynağı olmuş ve pastel renkli evleriyle yıllarca hiç bozulmamış yapısıyla sizleri büyüleyecek olan gezimiz sonrasında Milano’ya varışımıza istinaden otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

 

2.Gün MILANO –SİRMİONE  –  VENEDİK

Sabah kahvaltı sonrasında panoramik Milano şehirturu. Turumuz esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alış veriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Turumuzun sonrasında Venedik'e transfer. Yolumuz üzerinde gezeceğimiz Sirmione – Garda Gölü turu. İtalya' nın en büyük gölü olan Garda Gölünün incisi Sirmione kasabasının girişinde sizi, tarihi 13. yy’a dayanan Scaligero Kalesi karşılıyor. Begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione, masal diyarını andırıyor. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olanVerona turuna(50 Euro) katılabilirler.Ünlü İngiliz edebiyatçı Shakespeare'in eserine konu olmuş tarihteki en büyük aşk hikayesi Romeo ve Juliet'in evininde bulunduğu, Roma amfi tiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya’daki en büyük amfi tiyatrosuna (Arenadi Verona) ev sahipliği yapan UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ndeki Kuzey İtalya’nın romantik şehri Verona gezimiz sonrasında Venedik' e hareket ve otelinize transfer.

 

3.Gün VENEDİK - SAN MARINO - PERUGIA

Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan *Venedik Kombi ve Gondol turuna(65 Euro) katılabilirler. Özel Tekne ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki Büyük Kanal’dan geçip San Marco Meydanı’na geliş. İstanbul’dan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’ de süslemeleri ile ‘altın kilise’ unvanını kazanan ve ön cephesini Latin istilasında İstanbul’da Ayasofya’dan sökülerek getirilen bronz atların süslediği Bazilika, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik’in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile 15. yy. sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi’nin görülmesi. Daha sonra su ile hem hal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu ve bir süre kaldığı Salute Kilisesi’nin görülmesinin ardından San Marino' ya hareket. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Dünyanın süregelen en eski ve avrupanın Vatikan ve Monaco' dan sonra en küçük 3. devletlerinden biri olan San Marino kalelerle çevrili eski şehir merkezi, ülkenin sembolü olan üç kule görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Perugia’ya transfer. Geceleme otelinizde.

 

4.Gün PERUGIA – ROMA

Sabah kahvaltı sonrasında Perugia şehir turu, Umbria bölgesinin başkenti olan ve 450 m. yükseklikte  bir tepenin üzerinde Etrüsklerin kurmuş olduğu, Bacio adlı çikolatalarıyla ünlü bu ortaçağ kentindeki gezimiz esnasında Etrüsk duvarı, Papa devletinin yeraltına gömdüğü  antik kent, 1308 yılında kurulan ve halen aynı binada eğitim veren Perugia Üniversitesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda Roma' ya transfer, varışımıza istinaden otelinize transfer ve odaların alınmasına kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Roma ikonları ve Vatikan turuna (55Euro) katılabilirler. Urbs çaput mundi yani “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor.

 

Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), CastelSan't Angelo - Melekler Şatosu, Navona meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır.Turumuzun sonunda otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

 

5.Gün ROMA

Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Napoli & Pompei turuna (85 Euro)katılabilirler.Margarita pizzasının anavatanı olduğu söylenen ve İtalya’nın en büyük 3. Şehri olan Napoli’de Garibaldi meydanı, ViaToledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan CentroStorico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti gezilecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden VezüvYanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Gezi bitiminde Roma otelimize dönüş,

 

6.Gün ROMA - PİSA - FLORANSA

Sabah kahvaltının ardından Pisa' ya transfer, Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezisırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Turumuzun sonrasında Floransa' ya hareket, varışımıza istinaden otelinize transfer ve odaların alınmasına kadar serbest zaman.  Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Floransa Şaheserleri ve Rönesans turuna(35 Euro)katılabilirler. Rönesans’ın başkenti Floransa’da, aynı zamanda Pinokyo’nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan görülmesi. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’un’ nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

 

7.Gün FLORANSA

Sabah kahvaltısınınardındanserbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Mega Toscana turuna(95 Euro)katılabilirler.San Gimignano, Siena, ve Lucca olmak üzere Üç farklı geziden oluşan, tam günlük Toscana turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. San Gimignano :Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu ,porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla çevrilmiş Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Siena :Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Lucca: İ.Ö 180 yılında kurulmuş olan Roma kolonisinden kalma,, 16. ve 17. yytarihliyekparesurlarlaçevrili, içerisinde Roma Amfiteatrı, saklıbahçeleriyleetkileyiciveünlübesteciPuccini’nin doğduğutoskanakentidir. Tur sonrası otelinize transfer, geceleme otelinizde.

 

8.Gün FLORANSA - İSTANBUL

Sabah erken kahvaltı sonrasında odaların boşaltılması ardından Pisa Galileo Galilei havalimanına transfer. Türk Hava Yolları’nın TK 1398 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.25‘te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 13.10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


 

3* & 4*  Oteller

( İstanbul’dan İstanbul’a )

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişibaşı

TekKişilik

OdaFarkı

03 – 12 Yaş

Çocuk

0 –2 Yaş

Çocuk

07 Nisan & 26 Mayıs & 06, 13, 20 Ekim 2017

FLASH PROMOSYON

499 Euro

190 Euro

449 Euro

150 Euro

14, 21, 28 Nisan & 05 Mayıs

02, 09, 16, 30 Haziran & 22, 29 Eylül 2017

599 Euro

210 Euro

549 Euro

150 Euro

25 Nisan & 12, 19 Mayıs

07, 14, 21, 28 Temmuz & 04, 11, 18 Ağustos 2017

649 Euro

250 Euro

549 Euro

150 Euro

20, 23 Haziran (Ramazan Bayramı)
25, 29 Ağustos & 01 Eylül 2017 (Kurban Bayramı)

699 Euro

280 Euro

599 Euro

150 Euro
 

3* & 4*  Oteller

( Ankara’dan Ankara’ya )

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişibaşı

TekKişilik

OdaFarkı

03 – 12 Yaş

Çocuk

0 –2 Yaş

Çocuk

07 Nisan & 26 Mayıs & 06, 13, 20 Ekim 2017

FLASH PROMOSYON

599 Euro

190 Euro

549 Euro

150 Euro

14, 21, 28 Nisan & 05 Mayıs

02, 09, 16, 30 Haziran & 22, 29 Eylül 2017

699 Euro

210 Euro

649 Euro

150 Euro

25 Nisan & 12, 19 Mayıs

07, 14, 21, 28 Temmuz & 04, 11, 18 Ağustos 2017

749 Euro

250 Euro

649 Euro

150 Euro

20, 23 Haziran (Ramazan Bayramı)
25, 29 Ağustos & 01 Eylül 2017 (Kurban Bayramı)

799 Euro

280 Euro

699 Euro

150 Euro


 

3* & 4*  Oteller

( İzmir’den İzmir’e )

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişibaşı

TekKişilik

OdaFarkı

03 – 12 Yaş

Çocuk

0 –2 Yaş

Çocuk

07 Nisan & 26 Mayıs & 06, 13, 20 Ekim 2017

FLASH PROMOSYON

599 Euro

190 Euro

549 Euro

150 Euro

14, 21, 28 Nisan & 05 Mayıs

02, 09, 16, 30 Haziran & 22, 29 Eylül 2017

699 Euro

210 Euro

649 Euro

150 Euro

25 Nisan & 12, 19 Mayıs

07, 14, 21, 28 Temmuz & 04, 11, 18 Ağustos 2017

749 Euro

250 Euro

649 Euro

150 Euro

20, 23 Haziran (Ramazan Bayramı)
25, 29 Ağustos & 01 Eylül 2017 (Kurban Bayramı)

799 Euro

280 Euro

699 Euro

150 Euro 

OTEL İSİMLERİ

Perugia

( Şehir İçi)

Roma

( Şehir Dışı )

Floransa

***

Milano

( Şehir Dışı )

Venedik

**

4* Perusia La Villa Hotel

4* Grand Hotel DucaD'este

3* Massimo Hotel

4* Hotel Della Rotondo

3* Raffaello Hotel - Mestre

4* Arte Hotel

4* Capital Inn Hotel

3* Marrani Hotel

4* Just Hotel Lomazzo

3* Le Calendre - Padova

3*Etruscan Hotel

3* Tivoli Hotel

4* Biondi Hotel

3* B&B Hotel Monza

3* Tulip Inn Hotel – Padova

 

**  Venedik Kombi turu tren, özel tekne ve gondol ile gerçekleştirilmektedir.
**Venedik konaklamaları Padova, Mestre, Mogliano Veneto, Treviso bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
*** Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

 

****  Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

 

Avantajlı ekstra geziler Paket A :190 euro yerine, 140EURO !!!(Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

 

Portofino turu (50 Euro) + Verona (50 euro) + Venedik Kombi ve Gondol turu (65 Euro) +

Floransa Şaheserleri ve Rönesans turu (35 Euro)= 190 Euro

Avantajlı ekstra geziler Paket B : 375 euro yerine, 325 EURO !!! (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

Avantajlı ekstra geziler Paket A ' ya ilave olarak Mega Toskana (95 euro) + Napoli & Pompeii & Outlet (85 euro) + Roma ikonları & Vatikan (55 euro) = 375 Euro

*** 0-2 yaş ücretsiz ,2-12 yaş %50 indirimlidir


 

İZMİR İÇ HAT BAĞLANTI DETAYLARI ;

TK2305  ADBIST          0355 0505   
TK1397  ISTPSA          0635 0825   
TK1398  PSAIST          0925 1310   
TK2326  ISTADB          1500 1615

ANKARA İÇ HAT BAĞLANTI DETAYLARI ;

TK2105  ESBIST          0400 0510
TK1397  ISTPSA          0635 0825
TK1398  PSAIST          0925 1310
TK2158  ISTESB          1500 1610


 

*** Diğer şehirler ve Kıbrıs için bağlantı detaylarını ve fiyatlarını sorunuz…

***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

 

*** Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası  / Çıkış saatleri  10:00 – 12:00 arasındadır.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

❧Türk Havayolları ile İstanbul(IST) – Pisa (PSA)– İstanbul(IST) gidiş dönüş uçak bileti,

❧Programda belirtilen otellerde 7 gece konaklamalar,

❧Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

❧Cinque Terre, Sirmione, Milano, San Marino, Perugia, Pisa panoramik şehir turları,

❧Profesyonel rehberlik hizmetleri

❧Otel vergileri & turist şehir vergileri,

❧Şehir giriş ücretleri.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

❧Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )

❧İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro)

❧Program dışı turlar ve kişisel harcamalar,

❧Yurtdışı çıkış vergisi  (15 TL),

❧Müze, ören yerleri ve buna benzer tüm giriş ücretleri,

❧İsteğebağlışoförbahşişleri(5 Euro).

 

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Flyexpress sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 20 kişi altında kalan katılımlar durumunda tur ulaşımları tren, tramway, metro ile yapılacaktır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** Fly Express, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Fly Express, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Vize

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Fly Express sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Detaylı Bilgi İçin;