Neo Klasik İspanya


Adres:
Çağlayan Mah. Fener Cad. 2007 Sok. No.9/10 ANTALYA
Tunalı Hilmi Cad. No:73/6 Çankaya/ANKARA

Telefon:

0 (242) 324 16 03
0 (312) 468 68 62

Email:
info@sayantalia.com

Neo Klasik İspanya

Bilbao – Burgos(2) - Segovia - Madrid(1) - Cuenca

Teruel(1) - Valderrobles – Barcelona(3)

TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE…

03,24 Nisan & 15 Mayıs & 26 Haziran & 10,24 Temmuz & 07,21 Ağustos & 18 Eylül 02,16,30 Ekim & 12,26 Kasım & 10,25 Aralık   2017 Hareket … 7 Gece

İstanbul’dan İstanbul’a..
İzmir’den İzmir’e..
Ankara’dan Ankara’ya..

TÜM TÜRKİYE’DEN ve KIBRIS’TAN İÇ HAT BAĞLANTI İMKANI!

YOL ÜZERİ EKSTRA TUR BULUNMAMAKTADIR.

  1. Gün İSTANBUL – BILBAO – BURGOS

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 09.00’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1317 sefer sayılı uçuş ile saat 12.50’de Bilbao’ya hareket. Yerel saat ile 16.05’te Bilbao’ya varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik Bilbao şehir turu. Bu turumuzda görülecek yerler arasında Plaza Nueva, Katedral, Güzel Sanatlar Müzesi, Guggenheim Müzesi ve Belediye Sarayı yer almaktadır. Tur sonrası akşam yemeği için serbest zaman , Akşam yemeği sonrası Burgos’a hareket ve varışımıza istinaden otelimize transfer ve geceleme otelimizde. 

  1. Gün BURGOS

Sabah kahvaltısı panoramik Burgos şehir turu Castilla-Leon Krallığı’nın 5 y.y. boyunca başkenti olmuş Burgos şehir turunda Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Burgos Katedrali, Las Huelgas Manastırı ve Plaza del Mercado görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası sonrası dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Camino del Santiago & La Rioja turuna (75 Euro)katılma imkanı. Santa Domingo de la Calzada; çok değerli bir tarihi olan bu bölge Ortaçağ sokakları ile ünlüdür. İspanyol dilinin beşiği kabul edilen Yuso ve Suso bölgesi içerisinde yer alır. Görülecek yerler arasında, Santo Meydanı, Hristiyan Hacılar Hastanesi, Katedral Santa Domingo de la Calzado vardır. Najera; Roman hükümdarlığı sonrası Müslüman yönetiminde kalmış olan Najero Kayaların Arasındaki Kasaba manasına gelir. İslami çalışmalar yapılmış olan bu bölgede Kuran ilk kez bir Avrupa diline tercüme edilmiştir.Zaman içerisinde Hristiyan, Yahudi ve Müslüman egemenliğine girmiştir. Görülecek yerler arasında, Aziz Helen Manastırı, Najerilla Nehri Köprüsü, Alcazar Kalıntıları vardır. Logrono; Ebro nehri kıyısındaki otonom bölgedir. Bir dönem Keltler ve Romalılar hakimiyetinde kalmıştır. Görülcek yerler arasında, La Rioja Parlamento Binası, Santa Maria de la Redanda Katedrali,Santa Maria de la Palacio Kilisesi, Revellin Duvarı,Bilim Evi,La Rioja Üniversitesi, Roma Harabeleri ve Logrono Hukuk Anıtı vardır. Dinlenmek ve yemek molası için 50’den fazla Tapas restoranı bulabilirsiniz.Tur sonrası otele dönüş ve geceleme otelimizde.

  1. Gün BURGOS – SEGOVIA – MADRID

Sabah kahvaltısı sonrası Segovia’ya hareket Segovia turumuzda Segovia Katedrali, Roma su kemerleri, ünlü Disneyland logosundaki kale ile kulelerin ilham kaynağı olan Alcazar Sarayı ve Yahudi mahalleleri görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Avila Turuna (35 Euro) katılma imkanı. Erken Roma dönemine ait olan bu şehirde Roma İmparatorluğu ve Vizigotlardan izler görmek mümkündür. Avila turumuzda, Valderrabanos Sarayı, Santa Terasa Meydanı, San Vicente Bazilikası, Avila Katedrali, Alcazar Kapısı, Avila Surları görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Segovia’ya dönüş ve Madrid’e hareket. Varışımızın ardından panoramik şehir turu. Görülecek yerler arasında Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır. Tur sonrası otelinize transfer. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan Madrid Gece Turu (25 Euro).Geceleme otelimizde. 

  1. Gün MADRID – CUENCA – TERUEL

Sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Toledo turu (50 Euro) katılma imkanı. M.Ö. 590 yılında Yahudiler tarafından kurulup, günümüzde üç büyük dine bağlı insanların bir arada, barışçıl bir şekilde yaşadığı, tarihi ve turistik anlamda İspanya’ nın en önemli şehirlerinin başında gelen Toledo, şövalyeler şehri olarak bilinir. İber yarımadasının en büyük nehri olan Tako şehrin içinden geçmektedir. Uzun süre İspanya Krallığının başkenti olmuştur. Dünya’ nın en büyük Ortaçağ şehirlerinden olduğu için UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne dâhil edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Donkişotun yazarı Servantes bu şehirde doğmuştur. San Martin Köprüsü, Damasquinos (Şam İşi), altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkânlar görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası otele dönüş ve Cuenca'ya hareket ve varışımıza istinaden şehir turu. Asma evlere ev sahipliği yapan bu sevimli şehir Cuenca Jucar ve Huecar isimli iki nehrin ortasında kurulmuş bir yanı dik yamaçlıdır. Şehir eski ve yeni olmak üzere 2 kısma ayrılıyor. Eski şehir ahşap restore edilmiş evlerden ve nefesinizi kesecek kadar yüksek bir yamaçtan, yeni şehir ise jucar Vadisi’nin altındaki modern yapılardan oluşmaktadır. Tur Sonrası Teruel’e hareket Teruel’e varışımıza istinaden panoramik şehir turu, göreceğimiz yerler arasında; Torico Meydanı, Mudejar Katedrali, El Salvador Kulesi, Marquis Tosos Sarayı, Gotik Katedral bulunmaktadır. Tur sonrası otelinize transfer. Arzu misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Albarrasin turu (35 Euro) ,Ortaçağ ve Mudehar mimari stilin izlerinin bozulmadan günümüze kadar gelmiş olduğu ve  İspanya’nın en güzel portre ve manzara fotoğraflarının çekildiği  tablo köyü. Geceleme otelimizde.

  1. Gün TERUEL – VALDERROBRES – BARCELONA

Sabah kahvaltısı sonrası özel otobüsümüzle Valderrobres’e hareket varış ve şehir turu.Valderrobres; çok eski bir tarihe sahip olan bu şirin şehir Gotik mimari açısından oldukça zengindir. Santa Maria la Mayor Katedrali, 14.yy’dan kalma Valderrobres Kalesi, bütün şehir boyunca uzanan Matarranya Nehrinin eşsiz manzarası, doğası ve tarihi bozulmamış bir şekilde ayakta kalan tipik bir İspanyol köyü sizi bekliyor olacaktır. Arzu eden misafirlerimizle extra düzenlenecek olan olan Morella turu (35 Euro). Morella; İspanya’nın en güzel köyleri sıralamasında 1. sırada olan bu köy Yunan, Roma, Vizigot ve Fas hakimiyetinde bulunan bu köy bir çok tarihe tanıklık etmiştir. Stratejik bir öneme sahip olan İspanyol Kurtuluş Savaşı’nın bir bölümü bu köy ve çevresinde yaşanmıştır. Ayrıca Floan olarak bilinen tatlılarıyla meşhurdur. Tur Sonrası Barcelona’ya hareket ve varışımıza istinaden otele yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan Barcelona ve lokal  mahalleler gece turu (35 Euro). Barcelona hakkında turistik çok şey duydunuz ama ünlü yönetmen Inarritu ve Woody Allen'in filmlerine konu olan yerel sokakları ve hayatı tanımanızı sağlayacak bu özel turumuzu kaçırmamanızı öneririz. Görülecek yerler arasında Paral-el mahalle,  El Raval, El Born sokakları ve Plaza Real bulunmaktadır. Dileyen misafirlerimiz tur esnasında belirlenecek serbest zaman içinde Tapas restoranlarıyla ünlü El Born bölgesinde unutulmaz tatlar deneyimleyebilirler. Geceleme otelimizde. 

  1. Gün BARCELONA  

Sabah kahvaltısı sonrası ekstra düzenlenecek olan Barcelona İkonları turuna (55 Euro) katılma imkanı. İlk durağımız UNESCO tarafından koruma altına alınmış ve Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Barcelona’nın yetiştirdiği ve Art Nouveau (Modernismo) sanat akımının dünyadaki en önemli öncülerinden kabul edilen ünlü Katalan mimar-tasarımcı Antoino Gaudi’nin yarattığı Park Güell. Park aynı zamanda ‘Viki Christina Barcelona’ filmine de sahne olan mekanlardan birisi. Ardından 1929 Barcelona Uluslararası Fuarı için inşaa edilen ve ziyaretçilerine tüm İspanya’ya ait 117 farklı ve eşsiz mimari yapı ile adeta mini bir İspanya turu sunan İspanyol Köyü yani Poble Espanyol. Köyde ayrıca şehrin en önemli cam sanatları, butik çikolata, şarap ve el işi deri atölyelerini de keşfetme şansımız olacak. Daha sonra şehrin arka sokaklarında kaybolma vakti! Turumuzun yürüyüş etabına geçiyoruz. Katalonya Meydanı’ndan başlayarak Barcelona Katedrali ve Katedral Meydanı, Barcelona’da bulunan ve İspanya’daki Girona ardından en iyi korunmuş Yahudi Mahallesi kabul edilen ‘El Call’, Saint Jaume Meydanı ve meydanın hemen yanıbaşında bulunan tarihi Roma şehri kalıntıları, Saint Neri Meydanı, Plaza Reial, şehrin hatta Avrupa’nın en eski pazarlarından birisi olan Mercat de la Boqueria ve son olarak Font de Canaletes çeşmesi turumuz esnasında yürüyerek keşfedeceğimiz yerler. Arzu eden misafirlerimiz ile akşam ekstra düzenlenecek Flamenco turu (55 Euro). Tur sonrası otelinize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  1. Gün BARCELONA  

Sabah kahvaltısı sonrası ekstra düzenlenecek olan Gerona & Figueras & Dali Müzesi turu (65 Euro). Gerona & Figueras & Dali Müzesi turumuzda orta çağdan kalma mimari yapılarıyla Gerona şehri, büyük katedrali ve Yahudi mahallesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir. Tur sonrasında otelinize transfer ve serbest zaman.

  1. Gün BARCELONA – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası  odaların boşaltılması ve otelden ayrılış işlemleri özel otobüsümüz ile havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Türk Havayolları TK 1854 sefer sayılı uçuş ile saat 11.35’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 16.05’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 3* Oteller

(Uzak)

Flash Promosyon!!!-İstanbul Hareket  

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

03 – 12 Yaş

Çocuk

0 –2 Yaş

Çocuk

10 Aralık 2017

299 Euro

210 Euro

299 Euro

150 Euro

12, 26 Kasım 2017

349 Euro

210 Euro

349 Euro

150 Euro

02,16,30 Ekim 2017

399 Euro

210 Euro

349 Euro

150 Euro

03 Nisan & 18 Eylül 2017

449 Euro

210 Euro

399 Euro

150 Euro

10,24 Temmuz & 07,21 Ağustos  25 Aralık (Yılbaşı) 2017

499 Euro

210 Euro

449 Euro

150 Euro

24 Nisan & 15 Mayıs (19 Mayıs)

26 Haziran (Ramazan Bayramı) 2017

549 Euro

210 Euro

499 Euro

150 Euro

 

3* & 4*  Oteller

(Yarı Merkezi)

İstanbul Hareket

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

03 – 12 Yaş

Çocuk

0 –2 Yaş

Çocuk

10 Aralık 2017

549 Euro

350 Euro

499 Euro

150 Euro

12, 26 Kasım 2017

599 Euro

 350 Euro

549 Euro

150 Euro

02,16,30 Ekim 2017

649 Euro

 350 Euro

599 Euro

150 Euro

03 Nisan & 18 Eylül 2017

699 Euro

350 Euro

599 Euro

150 Euro

10,24 Temmuz & 07,21 Ağustos  25 Aralık (Yılbaşı) 2017

749 Euro

350 Euro

649 Euro

150 Euro

24 Nisan & 15 Mayıs (19 Mayıs)

26 Haziran (Ramazan Bayramı) 2017

799 Euro

350 Euro

699 Euro

150 Euro

3* Oteller

(Uzak)

Flash Promosyon!!!-Ankara’dan Ankara’ya

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

03 – 12 Yaş

Çocuk

0 –2 Yaş

Çocuk

10 Aralık 2017

399 Euro

210 Euro

399 Euro

150 Euro

12, 26 Kasım 2017

449 Euro

210 Euro

449 Euro

150 Euro

02,16,30 Ekim 2017

499 Euro

210 Euro

449 Euro

150 Euro

03 Nisan & 18 Eylül 2017

549 Euro

210 Euro

499 Euro

150 Euro

10,24 Temmuz & 07,21 Ağustos  25 Aralık (Yılbaşı) 2017

599 Euro

210 Euro

549 Euro

150 Euro

24 Nisan & 15 Mayıs (19 Mayıs)

26 Haziran (Ramazan Bayramı) 2017

649 Euro

210 Euro

599 Euro

150 Euro

 

3* & 4*  Oteller

(Yarı Merkezi)

Ankara’dan Ankara’ya

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

03 – 12 Yaş

Çocuk

0 –2 Yaş

Çocuk

10 Aralık 2017

649 Euro

350 Euro

599 Euro

150 Euro

12, 26 Kasım 2017

699 Euro

 350 Euro

649 Euro

150 Euro

02,16,30 Ekim 2017

749 Euro

 350 Euro

699 Euro

150 Euro

03 Nisan & 18 Eylül 2017

799 Euro

350 Euro

699 Euro

150 Euro

10,24 Temmuz & 07,21 Ağustos  25 Aralık (Yılbaşı) 2017

849 Euro

350 Euro

749 Euro

150 Euro

24 Nisan & 15 Mayıs (19 Mayıs)

26 Haziran (Ramazan Bayramı) 2017

899 Euro

350 Euro

799 Euro

150 Euro

3* Oteller

(Uzak)

Flash Promosyon!!!-İzmir’den İzmir’e

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

03 – 12 Yaş

Çocuk

0 –2 Yaş

Çocuk

10 Aralık 2017

399 Euro

210 Euro

399 Euro

150 Euro

12, 26 Kasım 2017

449 Euro

210 Euro

449 Euro

150 Euro

02,16,30 Ekim 2017

499 Euro

210 Euro

449 Euro

150 Euro

03 Nisan & 18 Eylül 2017

549 Euro

210 Euro

499 Euro

150 Euro

10,24 Temmuz & 07,21 Ağustos  25 Aralık (Yılbaşı) 2017

599 Euro

210 Euro

549 Euro

150 Euro

24 Nisan & 15 Mayıs (19 Mayıs)

26 Haziran (Ramazan Bayramı) 2017

649 Euro

210 Euro

599 Euro

150 Euro

 

3* & 4*  Oteller

(Yarı Merkezi)

İzmir’den İzmir’e

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

03 – 12 Yaş

Çocuk

0 –2 Yaş

Çocuk

10 Aralık 2017

649 Euro

350 Euro

599 Euro

150 Euro

12, 26 Kasım 2017

699 Euro

 350 Euro

649 Euro

150 Euro

02,16,30 Ekim 2017

749 Euro

 350 Euro

699 Euro

150 Euro

03 Nisan & 18 Eylül 2017

799 Euro

350 Euro

699 Euro

150 Euro

10,24 Temmuz & 07,21 Ağustos  25 Aralık (Yılbaşı) 2017

849 Euro

350 Euro

749 Euro

150 Euro

24 Nisan & 15 Mayıs (19 Mayıs)

26 Haziran (Ramazan Bayramı) 2017

899 Euro

350 Euro

799 Euro

150 Euro

ANKARA İÇ HAT BAĞLANTI DETAYLARI ;

TK 2123 ESBIST 09:15 10:35

TK 1317 ISTBIO 12:50 16:05

TK 1854 BCNIST 11:35 16:05

TK 2178 ISTESB 20:00 21:15

İZMİR İÇ HAT BAĞLANTI DETAYLARI ;

TK 2311 ADBIST 09:00 10:20

TK 1317 ISTBIO 12:50 16:05

TK 1854 BCNIST 11:35 16:05

TK 2340 ISTADB 20:00 21:20

 

Madrid

Burgos

Teruel

Barcelona

3* Oteller

(Uzak)

3* İbis Arganda vb.

3* BB Hotel Madrid Airport vb.

3* Rey Arturo vb.

3* Via Gotica vb.

3* Hotel Mora vb.

3* Hotel Albarraccin vb.

3* Les Torres vb.

3* Castelldefels Hotel vb.

3* & 4*  Oteller

(Yarı Merkezi)

3* Los Olivos vb.

4* Holiday Inn vb.

3* Hotel La Puebla vb.

4* Abba Burgos vb.

3* Isabel De Segura vb.

4* Reina Cristina vb.

3* Holiday Inn vb.

4* Novotel Barcelona Cornella vb.

*****  İspanya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

Avantajlı ekstra geziler A : 170 Euro yerine 100 EURO !!!

Barcelona ve Yerel Mahaller Gece Turu (35 Euro)

Camino del Santiago & La Rioja turu (75 Euro )

Albarrasin  turu (35 euro) + Madrid Gece Turu (25 Euro) = 170 Euro

Avantajlı ekstra geziler B : 465 Euro yerine 390 EURO !!!

Barcelona ve Yerel Mahaller Gece Turu (35 Euro) + Girona & Figueras & Dali Müzesi (65 Euro)

Barcelona İkonları turuna (55 Euro) + Avila Turu (35 Euro)+ Morella Turu (35 Euro)

Camino del Santiago & La Rioja turu (75 Euro ) + Albarrasin  turu (35 euro) + Madrid Gece Turu (25€)

Flamenco Turu (55 Euro) + Toledo turu+ Santa Maria Katedrali turuna (50 Euro) = 465 Euro  390€

(Tur esnasında lokal acente rehberine ödenir.0-2 yaş ücretsiz olup,02-12 yaş %50 indirimlidir.)

  • 3*-4*-5* şehir merkezi otel , özel rehber ve  araç, ulaşım talepleriniz için sorunuz.
  • 2 ayrı otel kategorisi olan programlarda Rehber çoğunluğun konaklama yaptığı otelde konaklama yapacaktır.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

❧ Türk Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul – Bilbao / Barcelona – İstanbul uçak bileti, ❧ Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli, ❧ Belirtilen kategori otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar, ❧ Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer,

❧ Valderrobres - Teruel- Cuenca – Madrid- Segovia - Burgos - Bilbao panoramik şehir ❧ Otel vergileri, ❧ Turist şehir vergileri, ❧Türkçe rehberlik hizmetleri.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

❧ Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro), ❧ Yurt dışı çıkış harcı bedeli, ❧ Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar, ❧Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar, ❧ Müze ve ören yerleri girişleri, ❧ İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro) ❧İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (10 Euro )

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

***Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir.

***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Flyexpress sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** Fly Express, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Fly Express, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Vize;

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Fly Express sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Detaylı Bilgi İçin;