Saklıkent Kanyonu – Tlos – Yakapark Turu 100 tl


Adres:
Çağlayan Mah. Fener Cad. 2007 Sok. No.9/10 ANTALYA
Tunalı Hilmi Cad. No:73/6 Çankaya/ANKARA

Telefon:

0 (242) 324 16 03
0 (312) 468 68 62

Email:
info@sayantalia.com

TUR PROGRAMI

SAKLIKENT-YAKAPARK-TLOS ANTİK KENT TURU

Turumuza ortalama 3 saatlik 200 km bir yolculuk ile Fethiye Saklıkent kanyonuna varılmaktadır. Turumuza ilk olarak bir günaydın ile sabah 06:00 da sizleri bulunmuş olduğunuz ana caddelerde ki güzergahınızdan alarak başlıyoruz. 1.30 Saat Sonra Yolumuz Üzerinde Bekçiler köyü ŞAFAK RESTAURANT da AÇIK BÜFE Kahvaltı ile turumuza başlıyoruz.

Bu güzel kahvaltımızın ardından manzarası ile sizleri büyüleyecek olan SAKLIKENT Kanyonuna doğru yol alıyoruz. Bu olağan üstü doğayı anlatmak burada yetmez, buraya bir geleni her seferinde hayrete düşürmeyi başarıyor Saklıkent. Akdağ’ın zirvelerinden eriyen karlar ve yoğun yağışların binlerce yıldır aşındırmasıyla oluşan 13 km Saklıkent kanyonu aslında nispeten genç bir jeolojik oluşum. Kanyonun içerisinde cesaretiniz yettiği yere kadar gidebilir, nehir kenarındaki platformlarda ardınıza yaslanıp huzur bulabilir, yada nehrin buz gibi sularında çember botlar ile rafting yapabilirsiniz. Bu arada suya dayanıklı yürüyüş ayakkabılarınızı yanınıza almanızı öneririz. Turumuzun devamında kısa bir araç yolculuğumuz ile alabalık çiftliğinin restoranında yemeğimizi yemek üzere Yaka köyü(YAKAPARK) geçiyoruz. Ağaç kökleri ve taşların altından akan buz gibi soğuk suyun şırıltısı ve buranın serin atmosferi sizi modern hayatın tüm stresinden ve dertlerinden uzaklaştıracak. Yemek molamızın ardından tekrar araçlarımızla TLOS ANTİK KENT de soluğu alıyoruz. Türkiye güney batısının en zengin tarihi, arkeolojik ve doğal kaynaklarına sahip olan eski Likya bölgesinde her adım da sıra dışı bir şeylere karşılaşmanız hiç de zor değil. Akdağ’ın (diğer adı Masisitus)güney eteklerinde, bugüne kadar en iyi şekilde korunmuş antik yerleşim yerlerden biri olan TLOS bulunmaktadır. Doğa ananın şefkatle kucakladığı TLOS’un kalıntılarını anlatmaya kelimeler yetmiyor. Kale tepesinde (Akropolis)Pegasus ve Chimera’yı çarpışırken duyacak, Roma hamam-hastanesinde eski Romalıların nasıl şifa bulduklarını öğrenecek, stadyumda Olimpiyat oyunları ve gladyatör oyunlarının atmosferini hissedecek, tiyatroda Yunan drama sanatlarının sırlarına erişecek, eski mezarlıktaki(Necropolis)farklı birçok mezarın arasında insanoğlunun sonsuzluğa erişme isteğinin ardındaki düşünceleri anlayacaksınız. Yunan-Roma tarihi ve mitolojisini öğreneceğiniz bu zevkli keşif turu, size zevkli zaman geçirmeniz adına tura çıkmadan önce bölge hakkında bilgi sahibi olmanızı tavsiye ediyoruz.

Sevgili misafirlerimiz burada turu turumuz bitmiyor tabi ki de araçlarımıza yerleştik den sonra yarım saat bir yolculuk le sizleri Akşam yemeğimiz için yine doğa lezzet ve sakinlik ile ŞAFAK RESTORAN da buluşturuyoruz. Ortalama bir saatlik bir molamızın ardından yolumuza devam ederek Antalya’ya 23:00 civarı almış olduğumuz noktalar da sizlerle vedalaşarak bir sonraki turumuzda sizleri tekrar aramızda görmek temennisi ile ayrılıyoruz. Hoş çakalın dostça kalın bizimle kalın katılımınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyoruz.

 

EKONOMİK PAKET TUR BEDELİ   :     100 TL    (SABAH KAHVALTI VE AKŞAM YEMEĞİ HARİÇ )

EKONOMİK PAKET  05 - 12 ÇOCUK  :  80 TL    (SABAH KAHVALTI VE AKŞAM YEMEĞİ HARİÇ )

00 - 04 ÇOCUK   :FREE

 

HERŞEY DAHİL TUR PAKETİ     :  135 TL   (SABAH KAHVALTI VE AKSAM YEMEK DAHİL)

HERŞEY DAHİL 05-12 ÇOCUK    :  120 TL     (SABAH KAHVALTI VE AKSAM YEMEK DAHİL)

00 - 04 ÇOCUK   :FREE

Detaylı Bilgi İçin;